Wbrew powszechnej opinii na urazy narażeni są nie tylko zawodowi sportowcy. Kontuzji można nabawić się wykonując zwykłe, codzienne czynności, takie jak chodzenie, jazda samochodem, rowerem czy podnoszenie ciężkich przedmiotów. Aby zapobiec powstaniu kolejnych problemów zdrowotnych, nie dopuścić do nawrotu kontuzji i jak najszybciej wrócić do sprawności sprzed urazu, warto poświęcić czas na rehabilitację pourazową, gdyż zaniedbanie jej może prowadzić do nieodwracalnych zmian w organizmie.
Celem rehabilitacji po urazie jest jak najszybsze umożliwienie stu procentowej funkcji sprzed urazu i powrót do aktywności przy maksymalnym zabezpieczeniu przed kolejnym urazem. Uprawianie sportu zawodowego, jak i rekreacyjnego wiąże się z możliwością wystąpienia urazów aparatu ruchu: stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, złamania czy zerwania mięśni i ścięgien. Nieleczone urazy mogą przerodzić się w stany przewlekłe, gdyż nieodpowiednio zaopatrzona zmiana w obszarze narządu ruchu może prowadzić do pogorszania objawów. Pierwotne dolegliwości mogą się nasilić, a dodatkowo mogą pojawić się zupełnie nowe problemy – nawroty kontuzji lub urazy w innych, powiązanych obszarach ciała np. złamania zmęczeniowe czy zmiany przeciążeniowe.
Nasza placówka oferuje kompleksową fizjoterapię począwszy od szybkiego zdiagnozowania problemu przez lekarza ortopedę, indywidualnie dobranego planu terapii manualnej przez jednego z naszych fizjoterapeutów, aż po trening funkcjonalny zaproponowany przez trenera personalnego, który pozwoli na pełny powrót do sprawności. Na długotrwały i skuteczny efekt rehabilitacji pourazowej składa się wiele elementów, a nasz zespół potrafi ułożyć je w całość. Zapoznaj się z naszą ofertą i ciesz się aktywnym życiem sprzed urazu!
Stany po urazach
Skręcenia
Skręcenia to jedne z najczęstszych urazów, polegają na częściowym lub całkowitym zerwaniu więzadeł w stawie.
Stłuczenia
Przyczyną stłuczeń jest duża, bezpośrednia siła, działająca kompresująco lub rozbijająco na mięsień podczas uderzenia o twardy przedmiot.
Złamania
Do złamania, czyli przerwania ciągłości kości dochodzi na skutek działania siły większej niż kość może wytrzymać.
Zwichnięcia
Zwichnięcia to urazy, w których dochodzi do utraty fizjologicznej łączności powierzchni stawowych kości połączonych torebką stawową.