Trening medyczny – jest to rodzaj treningu personalnego ukierunkowanego na poprawę zdrowia i sprawności ogólnej. Jest to trening zarówno dla osób, które cierpią na dolegliwości bólowe związane z przebytą kontuzją albo operacją jak i dla tych, którzy przygotowują się do sezonu sportowego np. biegowego, narciarskiego i potrzebują specjalistycznego treningu aby wzmocnić/rozciągnąć najbardziej narażone na duży wysiłek partie ciała. W treningu wykorzystujemy ciężar własnego ciała jak i również obciążenie zewnętrzne. Pierwsze spotkanie składa się z dokładnego wywiadu – m.in. przedyskutowania problemów zdrowotnych, oceny funkcjonalnej i omówienia ogólnej kondycji po czym wdrażany jest trening wprowadzający w oparciu o powyższe informacje. Następne spotkania są nastawione na realizację założonych celów.
Dla kogo jest trening medyczny ?
– Dla osób po urazach ortopedycznych wymagających ukierunkowanej aktywności fizycznej : skręcenia kostki, urazy kolana, barków, kręgosłupa
– Dla osób chcących wdrożyć aktywność fizyczną po ukończonym cyklu leczenia u fizjoterapeuty
– Dla osób, które cierpią na chroniczny ból pleców odcinka lędźwiowego, piersiowego i szyjnego
– Dla osób, które przygotowują się do sezonu sportowego np. wyjazd na narty, sezon biegowy, maraton
– Dla osób, które mają schorzenia wymagające ukierunkowanej aktywności fizycznej: tendinopatie, enteziopatie (np. Łokieć golfisty, tenisisty, kolano skoczka) lub są pacjentami chronicznie bólowymi wynikającym z zmian zwyrodnieniowych i degeneracyjnych (np. Ostroga pietowa, bóle kolan, biodra, kręgosłupa)
– Dla osób, które cierpią na choroby ogólnoukładowe (np. reumatologiczne, osteoporoza)